AVM OVATION CS 8.2

AVM OVATION CS 8.2

AVM OVATION CS 8.2

Title:

Description:


OVATION CS 8.2: Prawdziwy audiofilski majstersztyk ALL-IN-ONE

 

AVM Ovation CS 8.2 - All in one

Najnowsze urządzenie typu ALL-IN-ONE zawierające streamer, odtwarzacz CD i wzmacniacz 2 x 500 W

OVATION CS 8.2 – audiofilskie arcydzieło

CS8.2 łączy w sobie nagrodzone technologie linii Ovation w jednym urządzeniu mistrzowskiej klasy typu ALL-IN-ONE. Pod względem wyposażenia i możliwości połączeń oferuje kompletny wybór – wspierane są wszystkie typowe formaty streamingu, a na pokładzie znajduje się również CD. Do dyspozycji jest olbrzymi wybór połączeń analogowych i cyfrowych.

Pilot AVM RC 9Lampowy charakter brzmienia

Lampowy tor audio Ovation CS 8.2 czaruje przyjemnym, ciepłym i naturalnym obrazem dźwiękowym. Wszystkie szczegóły zostają odtworzone w nieznanej do tej pory zgodzie z rzeczywistością. Oczywistością jest w pełni rozluźniające wielogodzinne słuchanie każdego rodzaju muzyki. Ekstremalnie mocne końcówki CS 8.2 oferują do 500W na kanał, dlatego też CS 8.2 z lekkością poradzi sobie ze wszelakimi kolumnami głośnikowymi, nawet do koncertowego poziomu głośności.

Modułowa budowa przyszłości

W obu modelach serii Ovation (CS 6.2 & CS 8.2) została zastosowana modułowa zasada budowy (po raz pierwszy w urządzeniach typu All-in-One). Przykładowo, przetwornik cyfrowo-analogowy został wbudowany w łatwo wymienialny moduł wtykowy. Obecnie ten 4-stopniowy przetwornik DA może przekształcić sygnał cyfrowy do 384Hz/32bit (obsługuje wszystkie dostępne dziś formaty plików) w muzykę, która praktycznie dokładnie odpowiada oryginałowi. CS 8.2 został zaprojektowany tak, by nadążać za szybkim rozwojem. Jeśli któregoś dnia pojawią się nowe formaty albo inne lepsze rozwiązania, to przetwornik DA może zostać łatwo przebudowany. Oba modele posiadają zdolność rozbudowy, co oznacza, że już dzisiaj są gotowe na przyszłość.

CS8.2 oferuje szerokie możliwości połączeń i sterowania, co jest typowe dla serii Ovation. Przy czym wspomagane są nie tylko typowe formaty streamingu, ale także inne, a to za sprawą niesterowalnemu wejściu USB i SPDIF. Podłączony NAS czy odległe dyski mogą być eksploatowane tak samo jak pendrive. Oprogramowanie jednostki streamingu można również w przyszłości w łatwy sposób poddać uaktualnieniu. Zatem zarówno przyszłe formaty jak i dalszy techniczny rozwój będą implementowane szybko i wygodnie.

AVM Ovation All-in-one CS 8.2
AVM Ovation All-in-one CS 8.2
AVM Ovation All-in-one CS 8.2
AVM Ovation All-in-one CS 8.2

Szczególną uwagę zwrócono na autentyczne odtwarzanie CD, także akustycznie zamknięty napęd CD (SLOT-in PureCD Laufwerk) został zawieszony sprężyście, co chroni go w wydajny sposób przed zakłócającymi wibracjami.

AVM-RC-S-App-iOS-iPhone-iPad-iPodtouch-Hifi-Audio-Streaming_08Ponadczasowe wzornictwo

CS 8.2 stoi na straży tradycji AVM i fascynuje swoim oszczędnym wzornictwem. Perfekcyjnie przygotowana obudowa ze szczotkowanego aluminium nie ma widocznych śrubowych połączeń, a całość czerpie garściami z zaawansowanych technologii. Ta masywna aluminiowa wielokomorowa konstrukcja chroni pojedyncze części kompleksowej elektroniki przed niechcianymi wpływami otoczenia, mogącymi mieć negatywny wpływ na brzmienie. Tu w każdym detalu leży precyzja. Chromowane pokrętła wytoczone są w całości z jednego kawałka aluminium i montowane na łożysku. Przez szkło na górnej pokrywie CS 8.2 można obserwować żarzące się lampy podczas ich pracy.

Standardowo dostępne są srebrne i czarne obudowy, a za dopłatą front może być opcjonalnie chromowany. Również chromowane pokrętła mogą być w innej wersji według życzenia, zresztą, z uwagi na ręczny charakter produkcji wszystkich urządzeń AVM, całość podlega kastomizacji na specjalne życzenie klienta.

Wygoda i ergonomia

Urządzeniem można komfortowo sterować z pilota RC3, RC8 lub z aplikacji na urządzenia mobilne. Zaawansowany pilot RC9 z kolorowym wyświetlaczem i podstawkową ładowarką jest dostępny opcjonalnie. Można go wykorzystać także do sterowania urządzeniami innych producentów.

Ręczna produkcja

Jak wszystkie inne modele, linia Ovation AVM jest składana ręcznie w Malsch w Niemczech, a większe części, np. obudowy robione są w pobliżu. Regularne kontrole jakości podczas wszystkich kroków składania oraz wielodniowy czas odsłuchu każdego pojedynczego urządzenia gwarantuje długowieczność bezproblemowej pracy.


AVM Ovation CS 8.2 - All in one
AVM Ovation CS 8.2 - All in one
AVM Ovation CS 8.2 - All in one
AVM Ovation CS 8.2 - All in one
AVM Ovation CS 8.2 - All in one
AVM Ovation CS 8.2 - All in one

Specyfikacja

 • High Efficiency power amps with 500 W/Ch
 • CS 8.2: OVATION Tube Line Stage with AVM803 double triodes
 • 2 line inputs (home theatre throughput selectable)
 • 4 digital inputs (SPDIF, 2 x opt., asynchronous USB-Input)
 • 1 Pre Out with XLR & RCA, 1 Line Out (RCA)
 • 2 digital outputs (SPDIF & opt. )
 • Pure CD-Drive with Slot-in (exclusive delivery from TEAC for AVM)
 • Streaming-Formats: MP3 , WMA, AAC, OGG Vorbis, FLAC (192/32 over LAN), WAV (192/32 over LAN), AIFF (192/32 over LAN), ALAC (96/24 over LAN)Supported Media server: UPnP 1.1, UPnP-AV and DLNA-compatible Server, Microsoft Windows Media Connect Server (WMDRM 10), DLNA-compatible Server: NAS
 • Web radio service: Airable
 • WLAN & LAN
 • FM-RDS-Tuner
 • Headphone out with 6,3 mm banana
 • Separate power supply for the power amps
 • Sleep mode: WLAN connection is maintained for on/OFF via AVM RC S App or RC9
 • Tone control and parametric loudness with bypass-function
 • Blue graphic display
 • Vast menu functions for individual settings (adjustable input sensitivity, custom input naming and much more)
 • Housing versions: Silver or black anodized aluminum, chrome front optional
 • RC 9 remote control with color display and charger available as an option (upcharge)
 • RC S App for iOS and Android
 • Delivered in a flight case

Recenzje

Prezentacja 360

 

Category
All-in-OneOvation