AVM OVATION MP 6.2

AVM OVATION MP 6.2

AVM OVATION MP 6.2

Title:

Description:


[tabgroup position=”horizontal-tabs-box” ][tab title=”Opis” icon=””]

OVATION MP 6.2: Zaawansowany multi-odtwarzacz CD i strumieniowy z wbudowanym przetwornikiem DAC

 

AVM Ovation MP6.2

Najnowszy wzmacniacz zintegrowany z serii Ovation przeznaczony do wszystkich urządzeń z nowej linii Ovation 6.2. Zbudowany w oparciu o technologię MOS-FET!

OVATION MP 6.2 – opis

Przedstawiamy Państwu OVATION Media Player MP 6.2, nasz „okręt flagowy” pośród wszystkich media playerów. Stworzyliśmy uniwersalny odtwarzacz praktycznie dla wszystkich sygnałów cyfrowych, mogących pochodzić  z jakiegokolwiek cyfrowego źródła lub z wbudowanego napędu PureCD, a zatem prawdziwy Media Player. Nazwaliśmy nasz produkt krótko i zwięźle: MP. Wszystkie cyfrowe sygnały muzyczne po cyfrowo-analogowej obróbce przekazywane są do wyprodukowanych przez AVM tranzystorów napędzanych niskim  sygnałem etapu pracy wzmacniacza. Te szczególne połączenia wzmacniacza opierają się na długoletnich doświadczeniach w budowie przetworników CA. Połączenia te wiernie odtwarzają dźwięk i umożliwiają długoletnią i niezakłóconą rozkosz muzyczną.

MP 6.2 fascynuje dźwiękiem poprzez swój muzyczny urok w pełni symetrycznego przetwornika dual mono. Zastosowanie znajdują tu ESS 9018 K2M Sabre32. Aby przetworniki pracowały z maksymalną  wydajnością, umieszczono w pobliżu sterowników bardzo dokładne liczniki (Clocks) z minimalnym impulsem i zakłóceniem fazowym. DAC (przetworniki cyfrowo-analogowe) wspomagane są przez podwójnie regulowane, oddzielnie dostarczane napięcie. Poza tym układy te umieszczone są na oddzielnych płytach, co umożliwia idealne rozdzielenie kanałów.

Dzięki temu odstęp pomiędzy zakłóceniami może zostać teoretycznie na możliwe najmniejszym poziomie. Poza tym sterowniki te mogą przetworzyć sygnały DSD128 (5,6MHz). Upsamplingowa elektronika pozwala na regulowanie na wejściach SPDIF (44,1-192kHz) i umożliwia wybór pomiędzy dwoma przełączalnymi filtrami cyfrowymi (gładki / ostry). Przy tym takt sygnału cyfrowego jest na nowo generowany i dzięki temu impuls zostaje w zupełności wyeliminowany. MP 6.2 może również samplować w dół (downsampling), ta funkcja jest ważna przy plejlistach z różnymi wartościami samplingu i formatami z różnych źródeł. Kierowanie sygnału cyfrowego jest kontrolowane impedancyjnie. Wejście USB bazuje na XMOS, jest galwanicznie rozdzielone i pracuje zawsze asynchronicznie. Bez sterownika do 96kHZ, a z odpowiednim sterownikiem do 384kHz i z DSD 128.

W Ovation 6.2 stosujemy tylko czterowarstwowe płyty Multilayer, których warstwy wewnętrzne służą dostarczaniu napięcia. Całkowita droga sygnału połączona jest z AC. Trzy niskoszumne przetwornice napięcia zasilają poszczególne części oddzielnie analogowe + i – (w tym tzw. regulatory Low-Drop-Out). Jeden napęd sieciowy zasila wszystkie cyfrowe połączenia, przy czym oddzielnie regulowany jest cyfrowy zakres audio.

avm-ovation-mp62__21
avm-ovation-mp62__20
avm-ovation-mp62__19
avm-ovation-mp62__18
avm-ovation-mp62__17
avm-ovation-mp62__16
avm-ovation-mp62__15
avm-ovation-mp62__14
avm-ovation-mp62__13

Nie tylko pod względem elektrycznym poszczególne części MP 6.2 zostały rozdzielone, na płytach oddzielamy także części układu elektrycznego, aby w taki sposób zachować odpowiednią odległość pomiędzy częściami i zapobiec wzajemnemu oddziaływaniu. Ta separacja widoczna jest na masywnej ścianie, umieszczonej w poprzek urządzenia. Ściana ta skutecznie zapobiega elektrycznym i mechanicznym oddziaływaniom. Ten ”Mur Chiński” chroni zasilacz  sieciowy przed pozostałymi urządzeniami. Oddzielone zostały również masy analogowych i cyfrowych części układu elektrycznego.

Masywnie i perfekcyjnie opracowana linia obudowy Ovation pochodzi w całości z Niemiec i jest tak skonstruowana, że nie ma widocznych śrub. Standardowa wersja dostępna jest w kolorze srebrnym i czarnym. Za dodatkową dopłatą dostępny jest 10mm chromowany panel Evolution.  Jesteśmy gotowi spełnić także Państwa indywidualne życzenia.

Napęd Pure-Cd dostarczany jest do AVM przez renomowanego producenta TEAC. Na całym świecie tylko AVM zaopatrywane jest w te jedyne w swoim rodzaju napędy. Specyfika tego opierającego się na jednoogniskowym laserze to czyste odtwarzanie płyt CD według tzw. standardu Red-book i emisja sygnału SPDIF na poszczególnych poziomach sterownika. AVM zastrzega sobie wyłączne prawo do tej dźwiękowej zalety napędu. Dodatkowe wygłuszenie napędu MP 6.2 było możliwe po zastosowaniu odpowiednio grubej maty akustycznej.

MP 6.2 jest zdolny do kompletnej aktualizacji oprogramowania. Ponadto wymienne są ważne części cyfrowego układu elektrycznego, sterownik CA płyty głównej i XMOS płyty wejściowej, tak więc MP 6.2 zdolny jest także do aktualizacji sprzętowej, nie tylko softwarowej.

avm-ovation-mp62__03
avm-ovation-mp62__02
avm-ovation-mp62__01

RC 9 pilot zdalnego sterowania

Misternie wykonany pilot RC 9 z kolorowym wyświetlaczem i stacją dokującą zawarty jest w przesyłce i może być wykorzystany do sterowania urządzeń innych producentów.

Aplikacja RC S dla iOS i androida

Darmowa aplikacja RC S zamieni Państwa smartfon lub tablet w intuicyjnego pilota i zaoferuje szereg praktycznych funkcji do wygodnego sterowania systemem Hi-Fi – streaming firmy AVM.

TIDAL

Wszystkie modele HI-FI – streaming firmy AVM dostosowane są od zaraz do pracy z TIDAL. TIDAL to innowacyjny serwis streamingowy z obszernym i wszechstronnym katalogiem oferującym bezstratną jakość dźwięku. TIDAL oferuje miesięczne opcje abonamentu, a przez pierwszych 30 dni możliwość bezpłatnego testowania. Dalsze informacje nt. TIDAL znajdą Państwo na www.tidal.com oraz na stronie Digital Highend – kliknij tutaj.

Bądźcie Państwo na bieżąco

Dla maksymalnego komfortu w obsłudze i najlepszego wykorzystania Państwa systemu HIFI – streaming  firmy AVM wymagana jest aktualizacja,  zarówno aplikacji RC S, jak również oprogramowania streamingowego urządzenia AVM. Aktualną wersję aplikacji RC S mogą Państwo pobrać z Apple App Store lub Google Play Store. Do sprawdzenia wersji oprogramowania streamingowego Państwa urządzenia AVM należy wykorzystać aplikacje RC S lub opcjonalnie dostępny pilot zdalnego sterowania RC 9.


avm-ovation-mp62__05
avm-ovation-mp62__06
avm-ovation-mp62__07
avm-ovation-mp62__08
avm-ovation-mp62__09
avm-ovation-mp62__10
avm-ovation-mp62__11
avm-ovation-mp62__12
avm-ovation-mp62__04
avm-ovation-mp62__23
avm-ovation-mp62__24
avm-ovation-mp62__25
avm-ovation-mp62__26
avm-ovation-mp62__27

[/tab]

[tab title=”Specyfikacja” icon=””]

 • TEAC  napęd PureCD (szczelina bez wysuwnej tacy) ekskluzywny dostawca AVM
 • Wyjścia symetryczne i asymetryczne
 • Strumieniowane formaty: MP3 , WMA, AAC, OGG Vorbis, FLAC (192/32 przez sieć LAN), WAV (192/24 przez sieć LAN), AIFF (192/24 przez sieć LAN), ALAC (96/24 przez sieć LAN)
 • Obsługa serwera mediów: UPnP 1.1, UPnP-AV zgodnego z serwerem DLNA,
 • Microsoft Windows Media Connect Server (WMDRM 10) zgodnego z serwerem DLNA: NAS
 • Obsługa radia internetowego: Airable Internet Radio Service, Internet Radio Station Database (z automatyczną aktualizacją)
 • serwis streamingowy: TIDAL
 • Obsługa sieci WLAN & LAN
 • Opcjonalnie zdalne sterowanie RC9, podstawowe funkcje sterowania również za pomocą RC3 i RC8
 • Wiele funkcji dostępnych poprzez menu (możliwość definiowania własnych nazw wejść i wiele innych)
 • 2 wyjścia (symetryczne i asymetryczne)
 • Wejścia cyfrowe: 1 x USB (asynchroniczne oddzielone galwanicznie, DSD64), 2 x SPDIF koaksjalne, 2 x SPDIF optyczne, 1 x AES/EBU)
 • 2 wyjścia cyfrowe (SPDIF koaksjalne & SPDIF optyczny)
 • Przetwarzanie sygnału do 192 kHz/24bit
 • Zastosowanie upsamplingu (zwiększenie częstotliwości próbkowania dźwięku) od 44,1kHz/16bit do 192kHz/24bit
 • 2 przełączalne filtry cyfrowe (smooth/sharp)
 • Zasilacze sieciowe, oddzielnie dla napędu i audio-elektroniki
 • Duży, niebieski wyświetlacz z opcją przyciemniania
 • Dostępne wykończenia: srebrne lub czarne aluminium, opcjonalnie chromowany front
 • Dostawa w opakowaniu Flight Case AVM OVATION

[/tab]

[tab title=”Recenzje” icon=””]

[/tab]

[tab title=”Do pobrania” icon=””]

[/tab]

[/tabgroup]

Category
odtwarzaczeOvation