AVM Evolution CD5.2

AVM Evolution CD5.2

AVM Evolution CD5.2

Title:

Description:


[tabgroup position=”horizontal-tabs-box” ][tab title=”Opis” icon=””]

Model CD5.2 debiutuje w linii Evolution, jako urządzenie z lampowym stopniem wzmocnienia. Przez to 5.2 dźwiękowo urzeka słuchacza uroczym i ciepłym brzmieniem. Te wyważone lampowe stopnie wyjściowe pochodzące z modelu PA8 wzruszają słuchaczy dreszczem emocji reprodukowanej muzyki. Przejawem bezkompromisowego podejścia producenta do budowy CD5.2 są dwa przetworniki DAC na kanał pracujące w zrównoważonym trybie.

Podobnie, jak CD3.2, model 5.2, chociaż jest zminiaturyzowany, nadal oferuje duży wybór złączy. Wszystkie funkcje obsługuje się w sposób intuicyjny. Idealnie wykonana obudowa została tak skonstruowana, że nie ma widocznych śrub. Dostępna jest standardowo wo kolorze srebrnym lub czarnym, a tradycyjny chromowany przedni panel dostępny jest jako opcja. Dalsza kastomizacja dostępna jest na żądanie. W standardzie jest RC3.

CD5.2 oferuje całą gamę złączy: 2 x USB (1 x 192/24 asynchroniczny, 1 x 48/24), 2 x SPDIF coaxialny, 2 x SPDIF opt. i jedno wejście cyfrowe AES EBU. Obsługa po XLR i Cinch odbywa się przez różne sterowniki, dlatego mogą być obsługiwane równocześnie.

Nowatorskie rozwiązania technologiczne zostały zastosowane do przetwarzania sygnału na każdym jego etapie. Każdy kanał obsługują dwa przetworniki w zrównoważonym trybie mono. W ten sposób stosunek sygnału do szumu jest maksymalnie kontrolowany. W procesie upsamplingu możliwe jest przełączanie wynikowego próbkowania od 44.1 do 192 kHz z równoczesnym wyborem dwóch cyfrowych filtrów charakterystyki (ostrej i łagodnej). Odchylenia pochodzące z płyty CD są całkowicie odseparowane od DACa. Mechanizm kieszeni PureCD zawieszony na sprężynach zabezpiecza przed drganiami z zewnątrz.

Podobnie jak wszystkie produkty Hi-Fi firmy AVM, CD5.2 został starannie zaprojektowany i składany jest przez niemieckich inżynierów w Malsch. Wszyscy poddostawcy elementów obudów i elektroniki mają swoje siedziby w bliskości zakładów AVM, co pomaga zapewnić i utrzymać wysoki poziom jakości dostarczanych części.

Podczas procesu produkcyjnego wykonywane są liczne testy aby zapewnić absolutną jakość produktu. Po zakończeniu montażu i pierwszych kontroli każda jednostka jest uruchamiana celem sprawdzenia działania. Następnie jeszcze przed ostatecznym zapakowaniem i wysyłką dokonywana jest ostateczna inspekcja. Wszystkie te procedury gwarantują powstawanie i dostarczanie klientom doskonałych produktów AVM.

AVM-CD52
AVM-CD52_01
AVM-CD52_02
AVM-CD52_03

[/tab]

[tab title=”Specyfikacja” icon=””]

 • Lampowy stopień wzmocnienia wykorzystujący lampy ECC83 (12 ax7a), tryb zrównoważony
 • Regulowany generator wysokiego napięcia (dla lamp) niezależny od zasilania sieciowego
 • 2 wyjścia liniowe (Cinch i XLR)
 • 2 wyjścia cyfrowe (SPDIF coaxialne i SPDIF optyczne)
 • 7 wejść cyfrowych: 2 x USB (praca bez instalacji sterownika zewnętrznego), 2 x SPDIF, 2 x optyczne, AES/EBU (Uwaga! Wejście asynchroniczne USB2 jest opcjonalne; należy zgłosić przy zamówieniu; dopłata ok. 150 EUR)
 • Mechanizm „PureCD” ze szczeliną montowany na sprężystym zawieszeniu
 • Przetwarzanie sygnału aż do 192 kHz/24 bit (upsampling jest regulowany w zakresie od 44,1 kHz/16 bitów do 192 kHz/24 bit)
 • 2 przełączalne filtry cyfrowe (smooth/sharp)
 • 2 oddzielne zasilacze (z nadmiarem mocy) dla napędu CD i procesora przetwarzania sygnału elektronicznego
 • Duży, jasny, niebieski wyświetlacz z funkcją przyciemniania
 • Obudowa wykonana z anodowanego aluminium w kolorze srebrnym lub czarnym; opcjonalnie możliwość zamówienia chromowanego panelu czołowego

[/tab]

[tab title=”Recenzje” icon=””]

[/tab]

[tab title=”Do pobrania” icon=””]

[/tab]

[/tabgroup]

Category
Evolutionodtwarzacze