AVM OVATION A 6.2

AVM OVATION A 6.2

AVM OVATION A 6.2

Title:

Description:


[tabgroup position=”horizontal-tabs-box” ][tab title=”Opis” icon=””]

OVATION A 6.2: Zaawansowany technologicznie MOS-FET’owy wzmacniacz audio stereo klasy A/AB

 

avm-ovation-a62__06

Najnowszy wzmacniacz zintegrowany z serii Ovation przeznaczony do wszystkich urządzeń z nowej linii Ovation 6.2. Zbudowany w oparciu o technologię MOS-FET!

OVATION A 6.2 – audiofilskie arcydzieło

Wprowadzając do oferty model A 6.2 spełniamy Państwa marzenia. Oto zintegrowany wzmacniacz będący centralną jednostką wzmacniającą dla wszelkich gatunków muzycznych oraz każdego natężenia dźwięku. W łatwy sposób steruje wszelkimi rodzajami kolumn głośnikowych. Otrzymują Państwo dźwięk potężny, szczegółowy lecz jednocześnie zrównoważony i spokojny, zawsze odprężający i pogodny. W tym urządzeniu zamyka się suma naszych technologicznych doświadczeń w budowie wzmacniaczy od 1986 roku.

Wierne odtwarzanie muzyki to trudne przedsięwzięcie i staje się dużym wyzwaniem, w chwili próby dorównania oryginałowi, jak również transmisji wszystkich związanych z muzyką emocji. Sprawić, aby muzyka stała się przeżyciem: brzmi łatwo, wymaga jednak użycia skomplikowanych technologii, co odróżnia nas od dużo prostszych i czysto technicznych rozwiązań.

Nasze doświadczenie i wiedza nie powinny stać się celem samym w sobie, ale powinny tkwić w naszych wzmacniaczach odtwarzających dla Państwa muzykę. W tym miejscu chcielibyśmy przedstawić krótki opis wzmacniacza A 6.2. Wynikiem naszego rozwoju jest dźwiękowe przeżycie jakie powierzamy Państwa uszom. Cieszymy się, mogąc dostarczać Państwu przez długie lata niezapomnianych przeżyć muzycznych.

A 6.2 to wzmacniacz klasy A/AB, którego  faza wyjściowa (końcówka mocy) zbudowana jest z tranzystorów typu MOS-FET. Tranzystory te są znacznie szybsze od bipolarnych, jednakże bardziej skomplikowane w obsłudze. Cechy i charakterystyka idealnie „zrobionych” tranzystorów MOS-FET’owych umożliwiają uzyskanie maksymalnej wydajności. Tę metodę zastosowaliśmy po raz pierwszy w naszym flagowym modelu SA 8.2 i MA 8.2. Szybkość połączenia bazującego na MOS-FET’ach pomaga nam wydobyć dodatkową, jeszcze dotąd nieznaną siłę dźwięku. Nasza specjalna topologia obwodu poziomu wyjścia typu Single-Ended urzeczywistnia zarazem niesamowicie potężny, jak i ciepły dźwięk A 6.2.

Nakład pracy włożony w wykonanie takiego układu elektrycznego jest ogromny: niezależne zasilacze sieciowe zasilają pojedynczo wszystkie poziomy A 6.2., skutecznie usuwając wzajemne oddziaływanie na różnych etapach pracy wzmacniacza. Wejścia są całkowicie sprzężone i w pełni symetryczne – sygnały z wejść asymetrycznych są buforowane tuż za gniazdami wejściowymi. Poza tym stopnie wejścia są zaprojektowane w architekturze Dual-Mono, czyli dwa identyczne połączenia na dwóch niezależnych płytkach z własnym „pokładowym” zasilaniem umożliwiającym maksymalne odsunięcie przesłuchu z lewego i prawego kanału, który w praktyce jest poza zasięgiem przyrządów pomiarowych. 256-stopniowa regulacja dźwięku następuje w pełni symetrycznie (daje to około 3dB lepszy stosunek sygnału do szumu) i mniej niż 0,05dB różnicy na wszystkich poziomach głośności.

Stopnie wyjściowe A 6.2 zbudowane są w architekturze Single-Ended, zapożyczonej ze wzmacniacza SA 8.2. Wszystkie płytki pokryte są czystą miedzią grubości 75µm, w całości pozłacane i dodatkowo pokryte czarnym, odpornym na ciepło lakierem. Płytki montowane są w naszej fabryce. Sterownik posiada własny, oddzielnie kontrolowany punkt pracy. W projektowaniu dźwiękowo istotnego czynnika wzmacniacza posługujemy się posiadaną wiedzą, np. wykorzystując diody LED, które nie tylko sygnalizują nam prawidłowe działanie, ale są też znacznie bardziej niskoszumne niż diody Zenera. Stopnie wyjścia zasilane są z głównego transformatora 1000VA, wspomagane ultra szybkimi kondensatorami o pojemności 120.000µF (to jest 0,12F!) w równoległym układzie łączeń.

Zasilacz słuchawkowy wyposażony jest we własną jednostkę zasilania i pracuje zupełnie niezależnie w klasie A – poza tym poziom zasilania znajduje się z tyłu i zatopiony jest w 15mm płycie głównej. Obudowa OVATION przypomina szafę pancerną, co ma zapewnić skuteczne chłodzenie A 6.2 oraz gwarantować odporność na zniekształcenia (naprężenia, wygięcia), tak aby chronić wszystkie elementy przed wpływem czynników zewnętrznych, takich jak np. wibracje. Ważnym szczegółem jest fakt, iż pokrętła wraz z osią tworzą jeden element. Nie znajdą Państwo zatem w obudowie żadnych śrub, a pokrętła osadzone są na łożysku kulkowym, za którym znajduje się długa oś prowadząca do przykręconych gałek/pokręteł.

Dalsze szczegóły dotyczące układu: dzięki oddzielnym wyjściom wzmacniacz może pracować jako element bi-ampingu wraz z innym wzmacniaczem, takim jak np. idealnie pasujący SA 6.2 – zarówno w symetrycznym, jak i asymetrycznym układzie. A 6.2 jest w pełni dostosowany do dokonywania aktualizacji, dzięki czemu w przyszłości można będzie łatwo doładować inne przydatne funkcje. Dla jak najbardziej komfortowej obsługi A 6.2 wykorzystano wiele funkcji działających w tle, m.in. układ chroniący przed uszkodzeniami powstałymi w wyniku nieodpowiedniego podłączenia. Funkcja „Soft-Mute” (miękkie przyciszenie) tłumi hałas, np. podczas przełączania na pełny regulator. Zasilacz zapamiętuje poza tym ostatnio używane natężenie dźwięku, które po ponownym włączeniu pozostaje niezmienione (max. 60). Wiele ustawień może być dostosowanych do Państwa indywidualnych potrzeb i tak np. można zmieniać nazwy wejść lub na odpowiednim poziomie dostosować jedno do drugiego. W dalszym ciągu istnieje możliwość wyboru kina domowego (tzw. ThruPuts).

Dosyć technologii? Można by jeszcze wiele opowiadać, jednak najważniejsze są Państwa uszy! Przekonajcie się sami o zapierającym dech w piersiach dźwięku tego wzmacniacza. Skumulowana w A 6.2 technologia ma służyć Państwu i muzyce. Podobnie jak wszystkie produkty firmy AVM również A 6.2 składany jest w naszej fabryce w Malsch (Badenia-Wirtembergia), a większość dostawców np. elementów obudy, ma swoje siedziby w najbliższej okolicy. Systematyczne i intensywne kontrole jakości przeprowadzane na wszystkich etapach produkcji oraz kilkudniowe dostrajanie każdego urządzenia gwarantują ich długoterminową niezawodność.


avm-ovation-a62__02
avm-ovation-a62__03
avm-ovation-a62__04
avm-ovation-a62__05
avm-ovation-a62__07
avm-ovation-a62__08
avm-ovation-a62__09
avm-ovation-a62__10
avm-ovation-a62__11
avm-ovation-a62__12
avm-ovation-a62__13
avm-ovation-a62__14

[/tab]

[tab title=”Specyfikacja” icon=””]

 • Wzmacniacz klasy A/B z ponad 225/335 W/kanał (przy 8/4 ohm)
 • MOS-FET’owy wzmacniacz wysokiej mocy: 12 tranzystorów typu MOS-FET na kanał zasilania max. 180 amperów
 • Zasilanie stopnia wyjściowego 1000 VA na transformatorze toroidalnym
 • 4 oddzielne zasilacze sieciowe: główne zasilanie, zasilanie jednostki centralnej
 • Cichy zasilacz do obwodu wejściowego lewy i prawy
 • Zasilanie wejść poprzez oddzielne wejścia sieciowe
 • Analogowe, w pełni symetryczne stopnie wejść, DC – sprzężone
 • W pełni symetryczny regulator głośności z 256 stopniami regulacji
 • Dual mono – układ eliminuje wzajemne zakłócenia pomiędzy kanałami
 • Wejścia typu: 2 XLR + 5 Cinch
 • 2 wyjścia wzmacniacza (XLR i Cinch), Zbalansowane (Cinch)
 • Wzmacniacz słuchawkowy klasy A z wtyczką typu banan 6,3 mm
 • Podłączenie do zewnętrznego odbiornika podczerwieni
 • Wskaźnik sieciowy
 • Zużycie prądu w trybie stand-by < 0,5W
 • Kontrola dzwięków i parametryczny loudness z trybem bypass
 • Duży, niebieski wyświetlacz
 • Wiele funkcji dostępnych poprzez menu (jak regulacja czułości wejściowej, możliwość definiowania własnych nazw wejść i wiele innych)
 • Dostępne wykończenia: srebrne lub czarne aluminium, opcjonalnie chromowany front
 • Opakowanie: solidny case (kejs)
 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 430 mm x 135 mm x 410 mm
 • Aluminiowy pilot zdalnego sterowania RC 3
 • Waga: ok. 22 kg

[/tab]

[tab title=”Recenzje” icon=””]

[/tab]

[tab title=”Do pobrania” icon=””]

[/tab]

[tab title=”Prezentacja 360″ icon=””]

[/tab]

[/tabgroup]

Category
Ovationwzmacniacze