Test AVM CD 5.2 w magazynie SoundRebels

2014-08-070
soundrebels-avm52-review.jpg

Redaktorzy magazynu SoundRebels przez dwa tygodnie testowali brzmienie odtwarzacza AVM CD 5.2 z rodziny Evolution. Mając dużo czasu, zrobili to dokładnie i w różnych konfiguracjach. Oto co napisali w podsumowaniu:

 

AVM CD5.2 - Test w SoundRebels.pl


Opinia 1:

Blisko dwutygodniowa obecność w moim systemie nad wyraz bogato wyposażonego odtwarzacza AVM Evolution CD5.2 sprawiła, że z uwagą zacząłem przeglądać ofertę tego niemieckiego producenta. Skoro, nazwijmy to „przystępne cenowo”, jak na audiofilskie realia, urządzenie sprawiło, że czas spędzony na odsłuchach dostarczył mi głównie pozytywnych doznań, to czegóż można spodziewać się po serii Ovation? Czas pokaże, czy dane nam będzie zasmakować górnopółkowych delicji, jednak nawet linia Evolution zasługuje na uwagę wszystkich miłośników wyrafinowanego dźwięku chcących przede wszystkim przy muzyce odpocząć i czerpać z niej jak najwięcej radości.

Marcin Olszewski

Opinia 2:

Zastanawiając się na koniec, do kogo konstruktorzy kierują produkt pod nazwą AVM EVOLUTION CD5.2, rzekłbym, że raczej do słuchaczy cierpiących na nadmierne pobudzenie ich zestawów audio. Dawka gładkości i ogólnego utemperowania bez utraty czytelności pozwoli odetchnąć przy muzyce. Sądzę nawet, że jeśli ktoś znajdujący się ze swoimi poglądami w okolicach neutralności, mógłby wnieść do obcowania ze światem dźwięków wiele dobrego. Naprawdę czasem warto sprawdzić, czy nie czas na zmiany w naszym postrzeganiu jego jakości, gdyż zasiedzenie w jednej opcji, powoduje utratę możliwości poznania innego punktu widzenia, a to często oznacza włączenie wstecznego biegu.

Jacek Pazio

Pełny artykuł w SoundRebels.pl