Ovation

avm-cs-82__02-1024x682.jpg

OVATION CS 8.2: Prawdziwy audiofilski majstersztyk ALL-IN-ONE

 

AVM Ovation CS 8.2 - All in one

Najnowsze urządzenie typu ALL-IN-ONE zawierające streamer, odtwarzacz CD i wzmacniacz 2 x 500 W

OVATION CS 8.2 – audiofilskie arcydzieło

CS8.2 łączy w sobie nagrodzone technologie linii Ovation w jednym urządzeniu mistrzowskiej klasy typu ALL-IN-ONE. Pod względem wyposażenia i możliwości połączeń oferuje kompletny wybór – wspierane są wszystkie typowe formaty streamingu, a na pokładzie znajduje się również CD. Do dyspozycji jest olbrzymi wybór połączeń analogowych i cyfrowych.

Pilot AVM RC 9Lampowy charakter brzmienia

Lampowy tor audio Ovation CS 8.2 czaruje przyjemnym, ciepłym i naturalnym obrazem dźwiękowym. Wszystkie szczegóły zostają odtworzone w nieznanej do tej pory zgodzie z rzeczywistością. Oczywistością jest w pełni rozluźniające wielogodzinne słuchanie każdego rodzaju muzyki. Ekstremalnie mocne końcówki CS 8.2 oferują do 500W na kanał, dlatego też CS 8.2 z lekkością poradzi sobie ze wszelakimi kolumnami głośnikowymi, nawet do koncertowego poziomu głośności.

Modułowa budowa przyszłości

W obu modelach serii Ovation (CS 6.2 & CS 8.2) została zastosowana modułowa zasada budowy (po raz pierwszy w urządzeniach typu All-in-One). Przykładowo, przetwornik cyfrowo-analogowy został wbudowany w łatwo wymienialny moduł wtykowy. Obecnie ten 4-stopniowy przetwornik DA może przekształcić sygnał cyfrowy do 384Hz/32bit (obsługuje wszystkie dostępne dziś formaty plików) w muzykę, która praktycznie dokładnie odpowiada oryginałowi. CS 8.2 został zaprojektowany tak, by nadążać za szybkim rozwojem. Jeśli któregoś dnia pojawią się nowe formaty albo inne lepsze rozwiązania, to przetwornik DA może zostać łatwo przebudowany. Oba modele posiadają zdolność rozbudowy, co oznacza, że już dzisiaj są gotowe na przyszłość.

CS8.2 oferuje szerokie możliwości połączeń i sterowania, co jest typowe dla serii Ovation. Przy czym wspomagane są nie tylko typowe formaty streamingu, ale także inne, a to za sprawą niesterowalnemu wejściu USB i SPDIF. Podłączony NAS czy odległe dyski mogą być eksploatowane tak samo jak pendrive. Oprogramowanie jednostki streamingu można również w przyszłości w łatwy sposób poddać uaktualnieniu. Zatem zarówno przyszłe formaty jak i dalszy techniczny rozwój będą implementowane szybko i wygodnie.

AVM Ovation All-in-one CS 8.2
AVM Ovation All-in-one CS 8.2
AVM Ovation All-in-one CS 8.2
AVM Ovation All-in-one CS 8.2

Szczególną uwagę zwrócono na autentyczne odtwarzanie CD, także akustycznie zamknięty napęd CD (SLOT-in PureCD Laufwerk) został zawieszony sprężyście, co chroni go w wydajny sposób przed zakłócającymi wibracjami.

AVM-RC-S-App-iOS-iPhone-iPad-iPodtouch-Hifi-Audio-Streaming_08Ponadczasowe wzornictwo

CS 8.2 stoi na straży tradycji AVM i fascynuje swoim oszczędnym wzornictwem. Perfekcyjnie przygotowana obudowa ze szczotkowanego aluminium nie ma widocznych śrubowych połączeń, a całość czerpie garściami z zaawansowanych technologii. Ta masywna aluminiowa wielokomorowa konstrukcja chroni pojedyncze części kompleksowej elektroniki przed niechcianymi wpływami otoczenia, mogącymi mieć negatywny wpływ na brzmienie. Tu w każdym detalu leży precyzja. Chromowane pokrętła wytoczone są w całości z jednego kawałka aluminium i montowane na łożysku. Przez szkło na górnej pokrywie CS 8.2 można obserwować żarzące się lampy podczas ich pracy.

Standardowo dostępne są srebrne i czarne obudowy, a za dopłatą front może być opcjonalnie chromowany. Również chromowane pokrętła mogą być w innej wersji według życzenia, zresztą, z uwagi na ręczny charakter produkcji wszystkich urządzeń AVM, całość podlega kastomizacji na specjalne życzenie klienta.

Wygoda i ergonomia

Urządzeniem można komfortowo sterować z pilota RC3, RC8 lub z aplikacji na urządzenia mobilne. Zaawansowany pilot RC9 z kolorowym wyświetlaczem i podstawkową ładowarką jest dostępny opcjonalnie. Można go wykorzystać także do sterowania urządzeniami innych producentów.

Ręczna produkcja

Jak wszystkie inne modele, linia Ovation AVM jest składana ręcznie w Malsch w Niemczech, a większe części, np. obudowy robione są w pobliżu. Regularne kontrole jakości podczas wszystkich kroków składania oraz wielodniowy czas odsłuchu każdego pojedynczego urządzenia gwarantuje długowieczność bezproblemowej pracy.


AVM Ovation CS 8.2 - All in one
AVM Ovation CS 8.2 - All in one
AVM Ovation CS 8.2 - All in one
AVM Ovation CS 8.2 - All in one
AVM Ovation CS 8.2 - All in one
AVM Ovation CS 8.2 - All in one

Specyfikacja

 • High Efficiency power amps with 500 W/Ch
 • CS 8.2: OVATION Tube Line Stage with AVM803 double triodes
 • 2 line inputs (home theatre throughput selectable)
 • 4 digital inputs (SPDIF, 2 x opt., asynchronous USB-Input)
 • 1 Pre Out with XLR & RCA, 1 Line Out (RCA)
 • 2 digital outputs (SPDIF & opt. )
 • Pure CD-Drive with Slot-in (exclusive delivery from TEAC for AVM)
 • Streaming-Formats: MP3 , WMA, AAC, OGG Vorbis, FLAC (192/32 over LAN), WAV (192/32 over LAN), AIFF (192/32 over LAN), ALAC (96/24 over LAN)Supported Media server: UPnP 1.1, UPnP-AV and DLNA-compatible Server, Microsoft Windows Media Connect Server (WMDRM 10), DLNA-compatible Server: NAS
 • Web radio service: Airable
 • WLAN & LAN
 • FM-RDS-Tuner
 • Headphone out with 6,3 mm banana
 • Separate power supply for the power amps
 • Sleep mode: WLAN connection is maintained for on/OFF via AVM RC S App or RC9
 • Tone control and parametric loudness with bypass-function
 • Blue graphic display
 • Vast menu functions for individual settings (adjustable input sensitivity, custom input naming and much more)
 • Housing versions: Silver or black anodized aluminum, chrome front optional
 • RC 9 remote control with color display and charger available as an option (upcharge)
 • RC S App for iOS and Android
 • Delivered in a flight case

Recenzje

Prezentacja 360

 


avm-ovation-mp62__26-1024x683.jpg

[tabgroup position=”horizontal-tabs-box” ][tab title=”Opis” icon=””]

OVATION MP 6.2: Zaawansowany multi-odtwarzacz CD i strumieniowy z wbudowanym przetwornikiem DAC

 

AVM Ovation MP6.2

Najnowszy wzmacniacz zintegrowany z serii Ovation przeznaczony do wszystkich urządzeń z nowej linii Ovation 6.2. Zbudowany w oparciu o technologię MOS-FET!

OVATION MP 6.2 – opis

Przedstawiamy Państwu OVATION Media Player MP 6.2, nasz „okręt flagowy” pośród wszystkich media playerów. Stworzyliśmy uniwersalny odtwarzacz praktycznie dla wszystkich sygnałów cyfrowych, mogących pochodzić  z jakiegokolwiek cyfrowego źródła lub z wbudowanego napędu PureCD, a zatem prawdziwy Media Player. Nazwaliśmy nasz produkt krótko i zwięźle: MP. Wszystkie cyfrowe sygnały muzyczne po cyfrowo-analogowej obróbce przekazywane są do wyprodukowanych przez AVM tranzystorów napędzanych niskim  sygnałem etapu pracy wzmacniacza. Te szczególne połączenia wzmacniacza opierają się na długoletnich doświadczeniach w budowie przetworników CA. Połączenia te wiernie odtwarzają dźwięk i umożliwiają długoletnią i niezakłóconą rozkosz muzyczną.

MP 6.2 fascynuje dźwiękiem poprzez swój muzyczny urok w pełni symetrycznego przetwornika dual mono. Zastosowanie znajdują tu ESS 9018 K2M Sabre32. Aby przetworniki pracowały z maksymalną  wydajnością, umieszczono w pobliżu sterowników bardzo dokładne liczniki (Clocks) z minimalnym impulsem i zakłóceniem fazowym. DAC (przetworniki cyfrowo-analogowe) wspomagane są przez podwójnie regulowane, oddzielnie dostarczane napięcie. Poza tym układy te umieszczone są na oddzielnych płytach, co umożliwia idealne rozdzielenie kanałów.

Dzięki temu odstęp pomiędzy zakłóceniami może zostać teoretycznie na możliwe najmniejszym poziomie. Poza tym sterowniki te mogą przetworzyć sygnały DSD128 (5,6MHz). Upsamplingowa elektronika pozwala na regulowanie na wejściach SPDIF (44,1-192kHz) i umożliwia wybór pomiędzy dwoma przełączalnymi filtrami cyfrowymi (gładki / ostry). Przy tym takt sygnału cyfrowego jest na nowo generowany i dzięki temu impuls zostaje w zupełności wyeliminowany. MP 6.2 może również samplować w dół (downsampling), ta funkcja jest ważna przy plejlistach z różnymi wartościami samplingu i formatami z różnych źródeł. Kierowanie sygnału cyfrowego jest kontrolowane impedancyjnie. Wejście USB bazuje na XMOS, jest galwanicznie rozdzielone i pracuje zawsze asynchronicznie. Bez sterownika do 96kHZ, a z odpowiednim sterownikiem do 384kHz i z DSD 128.

W Ovation 6.2 stosujemy tylko czterowarstwowe płyty Multilayer, których warstwy wewnętrzne służą dostarczaniu napięcia. Całkowita droga sygnału połączona jest z AC. Trzy niskoszumne przetwornice napięcia zasilają poszczególne części oddzielnie analogowe + i – (w tym tzw. regulatory Low-Drop-Out). Jeden napęd sieciowy zasila wszystkie cyfrowe połączenia, przy czym oddzielnie regulowany jest cyfrowy zakres audio.

avm-ovation-mp62__21
avm-ovation-mp62__20
avm-ovation-mp62__19
avm-ovation-mp62__18
avm-ovation-mp62__17
avm-ovation-mp62__16
avm-ovation-mp62__15
avm-ovation-mp62__14
avm-ovation-mp62__13

Nie tylko pod względem elektrycznym poszczególne części MP 6.2 zostały rozdzielone, na płytach oddzielamy także części układu elektrycznego, aby w taki sposób zachować odpowiednią odległość pomiędzy częściami i zapobiec wzajemnemu oddziaływaniu. Ta separacja widoczna jest na masywnej ścianie, umieszczonej w poprzek urządzenia. Ściana ta skutecznie zapobiega elektrycznym i mechanicznym oddziaływaniom. Ten ”Mur Chiński” chroni zasilacz  sieciowy przed pozostałymi urządzeniami. Oddzielone zostały również masy analogowych i cyfrowych części układu elektrycznego.

Masywnie i perfekcyjnie opracowana linia obudowy Ovation pochodzi w całości z Niemiec i jest tak skonstruowana, że nie ma widocznych śrub. Standardowa wersja dostępna jest w kolorze srebrnym i czarnym. Za dodatkową dopłatą dostępny jest 10mm chromowany panel Evolution.  Jesteśmy gotowi spełnić także Państwa indywidualne życzenia.

Napęd Pure-Cd dostarczany jest do AVM przez renomowanego producenta TEAC. Na całym świecie tylko AVM zaopatrywane jest w te jedyne w swoim rodzaju napędy. Specyfika tego opierającego się na jednoogniskowym laserze to czyste odtwarzanie płyt CD według tzw. standardu Red-book i emisja sygnału SPDIF na poszczególnych poziomach sterownika. AVM zastrzega sobie wyłączne prawo do tej dźwiękowej zalety napędu. Dodatkowe wygłuszenie napędu MP 6.2 było możliwe po zastosowaniu odpowiednio grubej maty akustycznej.

MP 6.2 jest zdolny do kompletnej aktualizacji oprogramowania. Ponadto wymienne są ważne części cyfrowego układu elektrycznego, sterownik CA płyty głównej i XMOS płyty wejściowej, tak więc MP 6.2 zdolny jest także do aktualizacji sprzętowej, nie tylko softwarowej.

avm-ovation-mp62__03
avm-ovation-mp62__02
avm-ovation-mp62__01

RC 9 pilot zdalnego sterowania

Misternie wykonany pilot RC 9 z kolorowym wyświetlaczem i stacją dokującą zawarty jest w przesyłce i może być wykorzystany do sterowania urządzeń innych producentów.

Aplikacja RC S dla iOS i androida

Darmowa aplikacja RC S zamieni Państwa smartfon lub tablet w intuicyjnego pilota i zaoferuje szereg praktycznych funkcji do wygodnego sterowania systemem Hi-Fi – streaming firmy AVM.

TIDAL

Wszystkie modele HI-FI – streaming firmy AVM dostosowane są od zaraz do pracy z TIDAL. TIDAL to innowacyjny serwis streamingowy z obszernym i wszechstronnym katalogiem oferującym bezstratną jakość dźwięku. TIDAL oferuje miesięczne opcje abonamentu, a przez pierwszych 30 dni możliwość bezpłatnego testowania. Dalsze informacje nt. TIDAL znajdą Państwo na www.tidal.com oraz na stronie Digital Highend – kliknij tutaj.

Bądźcie Państwo na bieżąco

Dla maksymalnego komfortu w obsłudze i najlepszego wykorzystania Państwa systemu HIFI – streaming  firmy AVM wymagana jest aktualizacja,  zarówno aplikacji RC S, jak również oprogramowania streamingowego urządzenia AVM. Aktualną wersję aplikacji RC S mogą Państwo pobrać z Apple App Store lub Google Play Store. Do sprawdzenia wersji oprogramowania streamingowego Państwa urządzenia AVM należy wykorzystać aplikacje RC S lub opcjonalnie dostępny pilot zdalnego sterowania RC 9.


avm-ovation-mp62__05
avm-ovation-mp62__06
avm-ovation-mp62__07
avm-ovation-mp62__08
avm-ovation-mp62__09
avm-ovation-mp62__10
avm-ovation-mp62__11
avm-ovation-mp62__12
avm-ovation-mp62__04
avm-ovation-mp62__23
avm-ovation-mp62__24
avm-ovation-mp62__25
avm-ovation-mp62__26
avm-ovation-mp62__27

[/tab]

[tab title=”Specyfikacja” icon=””]

 • TEAC  napęd PureCD (szczelina bez wysuwnej tacy) ekskluzywny dostawca AVM
 • Wyjścia symetryczne i asymetryczne
 • Strumieniowane formaty: MP3 , WMA, AAC, OGG Vorbis, FLAC (192/32 przez sieć LAN), WAV (192/24 przez sieć LAN), AIFF (192/24 przez sieć LAN), ALAC (96/24 przez sieć LAN)
 • Obsługa serwera mediów: UPnP 1.1, UPnP-AV zgodnego z serwerem DLNA,
 • Microsoft Windows Media Connect Server (WMDRM 10) zgodnego z serwerem DLNA: NAS
 • Obsługa radia internetowego: Airable Internet Radio Service, Internet Radio Station Database (z automatyczną aktualizacją)
 • serwis streamingowy: TIDAL
 • Obsługa sieci WLAN & LAN
 • Opcjonalnie zdalne sterowanie RC9, podstawowe funkcje sterowania również za pomocą RC3 i RC8
 • Wiele funkcji dostępnych poprzez menu (możliwość definiowania własnych nazw wejść i wiele innych)
 • 2 wyjścia (symetryczne i asymetryczne)
 • Wejścia cyfrowe: 1 x USB (asynchroniczne oddzielone galwanicznie, DSD64), 2 x SPDIF koaksjalne, 2 x SPDIF optyczne, 1 x AES/EBU)
 • 2 wyjścia cyfrowe (SPDIF koaksjalne & SPDIF optyczny)
 • Przetwarzanie sygnału do 192 kHz/24bit
 • Zastosowanie upsamplingu (zwiększenie częstotliwości próbkowania dźwięku) od 44,1kHz/16bit do 192kHz/24bit
 • 2 przełączalne filtry cyfrowe (smooth/sharp)
 • Zasilacze sieciowe, oddzielnie dla napędu i audio-elektroniki
 • Duży, niebieski wyświetlacz z opcją przyciemniania
 • Dostępne wykończenia: srebrne lub czarne aluminium, opcjonalnie chromowany front
 • Dostawa w opakowaniu Flight Case AVM OVATION

[/tab]

[tab title=”Recenzje” icon=””]

[/tab]

[tab title=”Do pobrania” icon=””]

[/tab]

[/tabgroup]


avm-ovation-a62__13-1024x682.jpg

[tabgroup position=”horizontal-tabs-box” ][tab title=”Opis” icon=””]

OVATION A 6.2: Zaawansowany technologicznie MOS-FET’owy wzmacniacz audio stereo klasy A/AB

 

avm-ovation-a62__06

Najnowszy wzmacniacz zintegrowany z serii Ovation przeznaczony do wszystkich urządzeń z nowej linii Ovation 6.2. Zbudowany w oparciu o technologię MOS-FET!

OVATION A 6.2 – audiofilskie arcydzieło

Wprowadzając do oferty model A 6.2 spełniamy Państwa marzenia. Oto zintegrowany wzmacniacz będący centralną jednostką wzmacniającą dla wszelkich gatunków muzycznych oraz każdego natężenia dźwięku. W łatwy sposób steruje wszelkimi rodzajami kolumn głośnikowych. Otrzymują Państwo dźwięk potężny, szczegółowy lecz jednocześnie zrównoważony i spokojny, zawsze odprężający i pogodny. W tym urządzeniu zamyka się suma naszych technologicznych doświadczeń w budowie wzmacniaczy od 1986 roku.

Wierne odtwarzanie muzyki to trudne przedsięwzięcie i staje się dużym wyzwaniem, w chwili próby dorównania oryginałowi, jak również transmisji wszystkich związanych z muzyką emocji. Sprawić, aby muzyka stała się przeżyciem: brzmi łatwo, wymaga jednak użycia skomplikowanych technologii, co odróżnia nas od dużo prostszych i czysto technicznych rozwiązań.

Nasze doświadczenie i wiedza nie powinny stać się celem samym w sobie, ale powinny tkwić w naszych wzmacniaczach odtwarzających dla Państwa muzykę. W tym miejscu chcielibyśmy przedstawić krótki opis wzmacniacza A 6.2. Wynikiem naszego rozwoju jest dźwiękowe przeżycie jakie powierzamy Państwa uszom. Cieszymy się, mogąc dostarczać Państwu przez długie lata niezapomnianych przeżyć muzycznych.

A 6.2 to wzmacniacz klasy A/AB, którego  faza wyjściowa (końcówka mocy) zbudowana jest z tranzystorów typu MOS-FET. Tranzystory te są znacznie szybsze od bipolarnych, jednakże bardziej skomplikowane w obsłudze. Cechy i charakterystyka idealnie „zrobionych” tranzystorów MOS-FET’owych umożliwiają uzyskanie maksymalnej wydajności. Tę metodę zastosowaliśmy po raz pierwszy w naszym flagowym modelu SA 8.2 i MA 8.2. Szybkość połączenia bazującego na MOS-FET’ach pomaga nam wydobyć dodatkową, jeszcze dotąd nieznaną siłę dźwięku. Nasza specjalna topologia obwodu poziomu wyjścia typu Single-Ended urzeczywistnia zarazem niesamowicie potężny, jak i ciepły dźwięk A 6.2.

Nakład pracy włożony w wykonanie takiego układu elektrycznego jest ogromny: niezależne zasilacze sieciowe zasilają pojedynczo wszystkie poziomy A 6.2., skutecznie usuwając wzajemne oddziaływanie na różnych etapach pracy wzmacniacza. Wejścia są całkowicie sprzężone i w pełni symetryczne – sygnały z wejść asymetrycznych są buforowane tuż za gniazdami wejściowymi. Poza tym stopnie wejścia są zaprojektowane w architekturze Dual-Mono, czyli dwa identyczne połączenia na dwóch niezależnych płytkach z własnym „pokładowym” zasilaniem umożliwiającym maksymalne odsunięcie przesłuchu z lewego i prawego kanału, który w praktyce jest poza zasięgiem przyrządów pomiarowych. 256-stopniowa regulacja dźwięku następuje w pełni symetrycznie (daje to około 3dB lepszy stosunek sygnału do szumu) i mniej niż 0,05dB różnicy na wszystkich poziomach głośności.

Stopnie wyjściowe A 6.2 zbudowane są w architekturze Single-Ended, zapożyczonej ze wzmacniacza SA 8.2. Wszystkie płytki pokryte są czystą miedzią grubości 75µm, w całości pozłacane i dodatkowo pokryte czarnym, odpornym na ciepło lakierem. Płytki montowane są w naszej fabryce. Sterownik posiada własny, oddzielnie kontrolowany punkt pracy. W projektowaniu dźwiękowo istotnego czynnika wzmacniacza posługujemy się posiadaną wiedzą, np. wykorzystując diody LED, które nie tylko sygnalizują nam prawidłowe działanie, ale są też znacznie bardziej niskoszumne niż diody Zenera. Stopnie wyjścia zasilane są z głównego transformatora 1000VA, wspomagane ultra szybkimi kondensatorami o pojemności 120.000µF (to jest 0,12F!) w równoległym układzie łączeń.

Zasilacz słuchawkowy wyposażony jest we własną jednostkę zasilania i pracuje zupełnie niezależnie w klasie A – poza tym poziom zasilania znajduje się z tyłu i zatopiony jest w 15mm płycie głównej. Obudowa OVATION przypomina szafę pancerną, co ma zapewnić skuteczne chłodzenie A 6.2 oraz gwarantować odporność na zniekształcenia (naprężenia, wygięcia), tak aby chronić wszystkie elementy przed wpływem czynników zewnętrznych, takich jak np. wibracje. Ważnym szczegółem jest fakt, iż pokrętła wraz z osią tworzą jeden element. Nie znajdą Państwo zatem w obudowie żadnych śrub, a pokrętła osadzone są na łożysku kulkowym, za którym znajduje się długa oś prowadząca do przykręconych gałek/pokręteł.

Dalsze szczegóły dotyczące układu: dzięki oddzielnym wyjściom wzmacniacz może pracować jako element bi-ampingu wraz z innym wzmacniaczem, takim jak np. idealnie pasujący SA 6.2 – zarówno w symetrycznym, jak i asymetrycznym układzie. A 6.2 jest w pełni dostosowany do dokonywania aktualizacji, dzięki czemu w przyszłości można będzie łatwo doładować inne przydatne funkcje. Dla jak najbardziej komfortowej obsługi A 6.2 wykorzystano wiele funkcji działających w tle, m.in. układ chroniący przed uszkodzeniami powstałymi w wyniku nieodpowiedniego podłączenia. Funkcja „Soft-Mute” (miękkie przyciszenie) tłumi hałas, np. podczas przełączania na pełny regulator. Zasilacz zapamiętuje poza tym ostatnio używane natężenie dźwięku, które po ponownym włączeniu pozostaje niezmienione (max. 60). Wiele ustawień może być dostosowanych do Państwa indywidualnych potrzeb i tak np. można zmieniać nazwy wejść lub na odpowiednim poziomie dostosować jedno do drugiego. W dalszym ciągu istnieje możliwość wyboru kina domowego (tzw. ThruPuts).

Dosyć technologii? Można by jeszcze wiele opowiadać, jednak najważniejsze są Państwa uszy! Przekonajcie się sami o zapierającym dech w piersiach dźwięku tego wzmacniacza. Skumulowana w A 6.2 technologia ma służyć Państwu i muzyce. Podobnie jak wszystkie produkty firmy AVM również A 6.2 składany jest w naszej fabryce w Malsch (Badenia-Wirtembergia), a większość dostawców np. elementów obudy, ma swoje siedziby w najbliższej okolicy. Systematyczne i intensywne kontrole jakości przeprowadzane na wszystkich etapach produkcji oraz kilkudniowe dostrajanie każdego urządzenia gwarantują ich długoterminową niezawodność.


avm-ovation-a62__02
avm-ovation-a62__03
avm-ovation-a62__04
avm-ovation-a62__05
avm-ovation-a62__07
avm-ovation-a62__08
avm-ovation-a62__09
avm-ovation-a62__10
avm-ovation-a62__11
avm-ovation-a62__12
avm-ovation-a62__13
avm-ovation-a62__14

[/tab]

[tab title=”Specyfikacja” icon=””]

 • Wzmacniacz klasy A/B z ponad 225/335 W/kanał (przy 8/4 ohm)
 • MOS-FET’owy wzmacniacz wysokiej mocy: 12 tranzystorów typu MOS-FET na kanał zasilania max. 180 amperów
 • Zasilanie stopnia wyjściowego 1000 VA na transformatorze toroidalnym
 • 4 oddzielne zasilacze sieciowe: główne zasilanie, zasilanie jednostki centralnej
 • Cichy zasilacz do obwodu wejściowego lewy i prawy
 • Zasilanie wejść poprzez oddzielne wejścia sieciowe
 • Analogowe, w pełni symetryczne stopnie wejść, DC – sprzężone
 • W pełni symetryczny regulator głośności z 256 stopniami regulacji
 • Dual mono – układ eliminuje wzajemne zakłócenia pomiędzy kanałami
 • Wejścia typu: 2 XLR + 5 Cinch
 • 2 wyjścia wzmacniacza (XLR i Cinch), Zbalansowane (Cinch)
 • Wzmacniacz słuchawkowy klasy A z wtyczką typu banan 6,3 mm
 • Podłączenie do zewnętrznego odbiornika podczerwieni
 • Wskaźnik sieciowy
 • Zużycie prądu w trybie stand-by < 0,5W
 • Kontrola dzwięków i parametryczny loudness z trybem bypass
 • Duży, niebieski wyświetlacz
 • Wiele funkcji dostępnych poprzez menu (jak regulacja czułości wejściowej, możliwość definiowania własnych nazw wejść i wiele innych)
 • Dostępne wykończenia: srebrne lub czarne aluminium, opcjonalnie chromowany front
 • Opakowanie: solidny case (kejs)
 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 430 mm x 135 mm x 410 mm
 • Aluminiowy pilot zdalnego sterowania RC 3
 • Waga: ok. 22 kg

[/tab]

[tab title=”Recenzje” icon=””]

[/tab]

[tab title=”Do pobrania” icon=””]

[/tab]

[tab title=”Prezentacja 360″ icon=””]

[/tab]

[/tabgroup]


6ade68059d.jpg

[tabgroup position=”horizontal-tabs-box” ][tab title=”Opis” icon=””]

Misternie wykonany pilot (cena: 490 €) nie jest tylko zwykłym optycznym pilotem, ale działa także w transmisji radiowej, dlatego nie musi „widzieć” urządzenia by nim sterować. Pilot dobrze leży w dłoni i pozwala na pełną obsługę kompatybilnych urządzeń AVM takich jak chociażby CS 2.2. Wyposażony jest w wyświetlacz LCD, dzięki czemu pozwala nie tylko wygodnie konfigurować i sterować urządzeniem, ale także przeglądać katalogi muzyki. W zestawie znajduje się stacja dokująca oraz kabel USB, zatem można go ładować na wiele sposobów. W zależności od intensywności użycia, baterie wytrzymują 4-5 dni. Aby wydłużyć czas pracy baterii między kolejnymi ładowaniami, można ustawić wygaszenie ekranu. Po ruszeniu pilotem, wyświetlacz automatycznie się budzi. Pilot jest programowalny.

RC 9 posiada duży ekran, który służy do poruszania się w różnych menu i folderach. W trybie odtwarzania wyświetla tytuły i inne cechy granego utworu. Ponadto utwory, które lubimy słuchać, można dodawać do „ulubionych”. Dostęp do takiego folderu jest szybki – za pomocą jednego przycisku, więc użytkownik nie musi przeszukiwać wszystkich albumów. Jeśli jednak jest taka potrzeba, to dzięki zastosowaniu klawiszy alfanumerycznych odbywa się to całkiem sprawnie i szybko.

Pomimo tych wszystkich wygodnych funkcji pilota, użytkownik ma możliwość obsługi urządzeń AVM za pomocą smartfona lub tabletu dzięki natywnym aplikacjom AVM.

 

Pilot AVM RC 9
Pilot AVM RC 9
6ade68059d
Pilot AVM RC 9
Pilot AVM RC 9

[/tab]

[tab title=”Specyfikacja” icon=””]

 • transmisja optyczna i radiowa
 • kolorowy wyświetlacz LCD
 • klawisze alfanumeryczne dla wygodniejszej obsługi
 • możliwość obsługi wielu urządzeń oddzielnie lub w grupach – multiroom
 • ładowanie ze stacji dokującej lub przez USB
 • w pełni programowalny

[/tab]

[tab title=”Recenzje” icon=””]

[/tab]

[/tabgroup]


AVM_SA_8.2_Silver_Front.jpg

[tabgroup position=”horizontal-tabs-box” ][tab title=”Opis” icon=””]

Nowa generacja Ovation MA8.2 została stworzona przez miłośników muzyki dla miłośników muzyki w celu usatysfakcjonowania nawet największych wymagań co do odwtarzania muzyki. Wzmacniacz potrafi grać przy umiarkowanym poziomie bez straty precyzji czy nawet najmniejszych szczegółów i potrafi także odtworzyć intymną atmosferę np. kameralnych orkiestr. Zapomnijcie zatem o szumie i zniekształceniach i cieszcie się ciepłym i potężnym odbiorem muzyki. Bez względu jakich kolumn głośnikowych używacie, bez względu jaki styl muzyczny preferujecie i bez względu jak głośno lubicie słuchać.

Doskonała jakość muzyki idzie w parze ze znakomitym wykończeniem: obudowa została wykonana z błyszczącego anodowanego aluminium. Transformatory mocy (2 x 1000VA, 2 x 120 VA) znajdujące się wewnątrz zamontowane są w ekranowanych obudowach, które gwarantują, że żaden mechaniczny czy elektryczny szum nie wpływa na elektroniczne obwody we wzmacniaczu.

 

AVM_SA_8.2_Black_Front
AVM_SA_8.2_Black_Persp
AVM_SA_8.2_Silver_Front
AVM_SA_8.2_Silver_Persp

[/tab]

[tab title=”Specyfikacja” icon=””]

 • Czułość wejścia Cinch: 1,4 V / 10 kΩ (100 W / 4 Ω)
 • Czułość wejścia XLR: 1,4 V / 20 kΩ (100 W / 4 Ω)
 • Moc znamionowa przy 8 Ω:  >600 Watt
 • Moc znamionowa przy 4 Ω:  >1100 Watt
 • Moc znamionowa przy 2 Ω:  >1750 Watt
 • Intermodulacja: 25 W / 4 Ω:  < 0.01%
 • Zniekształcenia: 25 W / 4 Ω:  < 0.005%
 • SNR 25 W / 4 Ω:  > 100 dB(A)
 • Zakres częstotliwości: 0.3 Hz – 400 kHz
 • Szerokość pasma obciążenia 25 W / 4 Ω:  0.3 Hz – 400 kHz
 • Czas narastania / 4 Ω: 1 µs
 • Szybkość narastania: > 200 V / µs
 • Współczynnik tłumienia / 8 Ω:  > 1000
 • Zasilacz: 230 V / 50 Hz / 3500 VA max
 • Tryb zasilania bez sygnału: 150 VA
 • Stand by: <1 VA
 • Wymiary (gł. x szer. x wys.):  420 mm x 435 mm x 250 mm
 • Waga: 84kg na parę (42kg na monoblok)

[/tab]

[tab title=”Recenzje” icon=””]

[/tab]

[tab title=”Do pobrania” icon=””]

[/tab]

[/tabgroup]


AVM_SA_8.2_Black_Persp.jpg

[tabgroup position=”horizontal-tabs-box” ][tab title=”Opis” icon=””]

Nowa generacja Ovation SA8.2 została stworzona przez miłośników muzyki dla miłośników muzyki w celu usatysfakcjonowania nawet największych wymagań co do odwtarzania muzyki. Wzmacniacz potrafi grać przy umiarkowanym poziomie bez straty precyzji czy nawet najmniejszych szczegółów i potrafi także odtworzyć intymną atmosferę np. kameralnych orkiestr. Zapomnijcie zatem o szumie i zniekształceniach i cieszcie się ciepłym i potężnym odbiorem muzyki. Bez względu jakich kolumn głośnikowych używacie, bez względu jaki styl muzyczny preferujecie i bez względu jak głośno lubicie słuchać.

Doskonała jakość muzyki idzie w parze ze znakomitym wykończeniem: obudowa została wykonana z błyszczącego anodowanego aluminium. Transformatory mocy (2 x 1000VA, 2 x 120 VA) znajdujące się wewnątrz zamontowane są w ekranowanych obudowach, które gwarantują, że żaden mechaniczny czy elektryczny szum nie wpływa na elektroniczne obwody we wzmacniaczu.

 

AVM_SA_8.2_Black_Front
AVM_SA_8.2_Black_Persp
AVM_SA_8.2_Silver_Front
AVM_SA_8.2_Silver_Persp

[/tab]

[tab title=”Specyfikacja” icon=””]

 • Czułość wejścia Cinch: 1,4 V / 10 kΩ (100 W / 4 Ω)
 • Czułość wejścia XLR: 1,4 V / 20 kΩ (100 W / 4 Ω)
 • Moc znamionowa przy 8 Ω:  >250 Watt
 • Moc znamionowa przy 4 Ω:  >500 Watt
 • Moc znamionowa przy 2 Ω:  >750 Watt
 • Intermodulacja: 25 W / 4 Ω:  < 0.01%
 • Zniekształcenia: 25 W / 4 Ω:  < 0.005%
 • SNR 25 W / 4 Ω:  > 100 dB(A)
 • Zakres częstotliwości: 0.3 Hz – 400 kHz
 • Szerokość pasma obciążenia 25 W / 4 Ω:  0.3 Hz – >400 kHz
 • Czas narastania / 4 Ω: 1 µs
 • Szybkość narastania: > 200 V / µs
 • Współczynnik tłumienia / 8 Ω:  > 1000
 • Zasilacz: 230 V / 50 Hz / 2000 VA max
 • Tryb zasilania bez sygnału: 150 VA
 • Stand by: <1 VA
 • Wymiary (gł. x szer. x wys.):  420 mm x 435 mm x 250 mm
 • Waga: 42kg

 

[/tab]
[tab title=”Recenzje” icon=””]

[/tab]

[tab title=”Do pobrania” icon=””]

[/tab]

[/tabgroup]


RC3.jpg

[tabgroup position=”horizontal-tabs-box” ][tab title=”Opis” icon=””]

Pilot zdalnego sterowania zrobiony z solidnego aluminium w kolorze srebrnym. Wiele przycisków funkcyjnych zostało celowo usuniętych, aby pilot był prosty w obsłudze i posiadał tylko najistotniejsze opcje. Można go używać razem z C1, C5, c6m A3ng, V3ng and CD3ng. Posiada możliwość indywidualnego zaprogramowania starszych modeli AVM.

RC3

[/tab]

[tab title=”Do pobrania” icon=””]

[/tab]

[/tabgroup]


RC8.jpg

[tabgroup position=”horizontal-tabs-box” ][tab title=”Opis” icon=””]

Pilot zdalnego sterowania zrobiony z solidnego aluminium w kolorze srebrnym. Rozszerzone  funkcje z opcjami do sterowania DVD i klawiszami numerycznymi. Łatwy w obsłudze. Możliwość indywidualnego zaprogramowania starszych modeli AVM.

RC8

[/tab]

[/tabgroup]


AVM_CD_8_Black_Front.jpg

[tabgroup position=”horizontal-tabs-box” ][tab title=”Opis” icon=””]

CD8 jest typowym arcydziełem AVM Ovation: zredukowany do maksimum design, zbudowany z najlepszych dostępnych materiałów.
Wszystkie funkcje CD8 obługiwane są intuicyjnie. Różne ustawienia menu pozwalają na ustawienie większości specyficznych parametrów np. przyciemnianie wyświetlacza czy indywidualne nazywanie wejść (tylko w CD8 i CD8T). Perfekcyjnie maszynowo wykonana obudowa bez widocznych śrub i posiada 8mm grubości aluminiowe części, ostrożnie anodowane i polerowane. Standardowe wersje wykończenia to srebrny lub czarny, a chromowany front jest dostępny jako opcja. Inne wykończenia są dostępne na życzenie. Aluminiowy pilot zdalnego sterowania RC3 jest zawsze w zestawie.

 

AVM_CD_8_Black_Front
AVM_CD_8_Black_Persp
AVM_CD_8_Silver_Persp

[/tab]

[tab title=”Specyfikacja” icon=””]

Ovation CD8

 • 7 wejść cyfrowych: 2x USB (1x 192kHz/24-bit asynchroniczne, 1x 48kHz/24-bit, 2x SPDIF koaksjalne, 2x SPDIF optyczne, AES/EBU)
 • 2 wyjścia liniowe (Cinch i XLR)
 • 2 cyfrowe wyjścia (SPDIF koaksjalne i SPDIF optyczne)
 • Mechanizm „PureCD” ze szczeliną montowany na sprężystym zawieszeniu
 • AUD: AVM Ultra DAC: przetwarzanie sygnału aż do 192kHz/24-bit (poziom upsamplingu regulowany od 44.1kHz/16-bit do 192kHz/24-bit)
 • 2 przełączalne filtry cyfrowe
 • 2 ekranowane zasilacze, osobne dla obwodów cyfrowych i audio
 • Niebieski graficzny wyświetlacz z opcją przyciemniania
 • Dołączony pilot zdalnego sterowania RC3
 • Dostępne wykończenia: srebrne lub czarne aluminium, opcjonalnie chromowany front

Ovation CD8T

 • Odtwarzacz CD z lampą
 • 7 wejść cyfrowych: 2x USB (1x 192kHz/24-bit asynchroniczne, 1x 48kHz/24-bit, 2x SPDIF koaksjalne, 2x SPDIF optyczne, AES/EBU)
 • 2 wyjścia liniowe (Cinch i XLR)
 • 2 cyfrowe wyjścia (SPDIF koaksjalne i SPDIF optyczne)
 • Mechanizm „PureCD” ze szczeliną montowany na sprężystym zawieszeniu
 • AUD: AVM Ultra DAC: przetwarzanie sygnału aż do 192kHz/24-bit (poziom upsamplingu regulowany od 44.1kHz/16-bit do 192kHz/24-bit)
 • 2 przełączalne filtry cyfrowe
 • 2 ekranowane zasilacze, osobne dla obwodów cyfrowych i audio
 • Niebieski graficzny wyświetlacz z opcją przyciemniania
 • Dołączony pilot zdalnego sterowania RC3
 • Dostępne wykończenia: srebrne lub czarne aluminium, opcjonalnie chromowany front

Ovation CD8D

 • 4 wyjścia cyfrowe: BNC, AES/EBU, SPDIF koaksjalne i optyczne
 • 2 ekranowane zasilacze, osobne dla obwodów cyfrowych i audio
 • Niebieski graficzny wyświetlacz z opcją przyciemniania
 • Dołączony pilot zdalnego sterowania RC3
 • Dostępne wykończenia: srebrne lub czarne aluminium, opcjonalnie chromowany front

 

 

Dane techniczne

CD, cyfrowe wejścia/wyjścia

 • Formaty: CD-Audio, CD-R
 • Częstotliwość próbkowania konwersji: 192kHz/24-bit przełączalne
 • Cyfrowe wejścia 33–192 kHz/16–24 Bit (S/PDIF, AES/EBU, TOSLINK aż do 96 kHz)
 • Wejście USB: 1 x 192/24, 1 x 48/16
 • Cyfrowe wyjście:  44,1 kHz/16 bit (dla CD) (S/PDIF, TOSLINK)

Cyfrowe wejścia

 • Impedancja wejścia cinch: 75Ohm
 • Impedancja wejścia XLR (AES EBU): 110 Ohm
 • Napięcie wejścia IEC 958

Cyfrowe wyjścia

 • Impedancja wyjścia cinch (BNC tylko dla CD8D): 75 Ohm
 • Impedancja wyjścia AES/EBU: 110 Ohm
 • Napięcie wyjścia IEC 958

Wyjścia analogowe

 • Napięcie wyjścia: 2,5V
 • Impedancja wyjścia cinch: 50 Ohm
 • Impedancja wyjścia XLR: 150 Ohm
 • Zakres częstotliwości: <5 Hz–20 kHz, poprzez cyfrowe wejścia >50 kHz
 • CD8 SNR: 118 dB/121 dB(A) (w odniesieniu do cyfrowego zera)
 • CD8T SNR: 102 dB
 • TIM: 0,01 % (głównie K3)

Różne

 • Zasilacz: 12-230V/50Hz
 • Pobór prądu: max. 30W, stand-by < 1W
 • Szer. x Wys. x Gł. 430 x 130 x 325 mm
 • Waga: 16-22kg w zależności od wersji
 • Gwarancja: 3 lata

[/tab]

[tab title=”Recenzje” icon=””]

[/tab]

[tab title=”Do pobrania” icon=””]

[/tab]

[/tabgroup]